borakslı slime yapımı No Further Mystery

Hermann Staudinger yıllar süresince kimyevi çtuzakışmalarda bulunur ve yarı sıkıntısızışkan maddeler üzerine biryoğun çhileışmanın ardından slime’yi elde ederler. Slime ile oyuncak ika aşamasına gelen denli çok hız vardır. Ancak 1950 senelerında, elde edilen bu kimyevi türle diş macunları, sakızlar ve bu türde ürünler tasarlarlar.

Doğal bir mineral olan boraks zararsız bir maddedir. Boraks özellikle ABD'da epey münteşir bir husus. Çlakinşır yıkarken deterjan namına boraks kullanan koca adetsı epeyce ziyade.

Slime icra etmek için ilk yapmanız müstelzim şey 1 oymak kaşığı boraksı (almaşık olarak deterjan ya da sabun da kullanabilirsiniz) 1 kez bardağı sıcak suyun içine döküp pir karıştırmak. Boraks ya da deterjanı ağız ağıza eriyinceye denli karıştırın. Daha sonrasında bir kavanoza eksik ab bardağı tutkal dökerek har su ile karıştırın. Bu iş ile yan yana vıcık vıcık bir yapışsoy elde edeceksiniz.

Hasetmüzde özellikle içtimai medyanın da etkisiyle çocuklar ortada slime etkili olmak bir debi haline geldi. Ancak bu moda uğraş Marmaris’te küçük bir çocuğu ölümle burun buruna getirdi. 11 yaşındaki Huyç Özkan, bir enstantane dalgınlıkla slime konstrüksiyonında kullanılan borakslı suyu dâhilenikonu hastanelik başüstüne.

Slime hamurunun içerisinde zemin alan boraks çocuklar tarafından dudak yolu ile solunması ve düzenınması, son derece korkulu bir durumdur. Ölüme de sebebiyet verebilmektedir.

Son yıllarda ülkemizde de borakslı deterjanlar üretilmiş ve satılmaya çıbanlamıştır. Fakat çfakatşır yıkarken çıdem kötü kokudan dolayı borakslı deterjan dayanıklı tercih edilmemektedir.

Slime hamurunun yürekğine dolu olarak merhametsizlan yapıştırıcı tutkal çeşitleri de alerjik cilt emrazı, bağımlılık strüktürcı, hun ve sinir hücrelerinde zehirli tesirleri ilmî olarak ispatlanmıştır.

Borga Sezer, hamurların internette nasıl hazırlandığının çok adetda tarifi bulunduğunu, zarfında boraks (suda ve sıcakta çözünen, yoğunlaşmış bir borik asitten türeyen sodyum tuzu) ve uçucu özellikte yapıştırıcılar bulunduğunu belirtti. Sezer, “Bir zamanlar kokulu silgi ya da eline yapıştırıcı bulaştırıp koklayan öğrencilerin yerini bu hamurları koklayan öğrenciler aldı.

Data politikasındaki ammaçlarla sınırlı ve mevzuata mütenasip şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar bâtınin bilgi politikamızı inceleyebilirsiniz.

Boraks, bulaşık deterjanı, leke çıyaşlıcı özümlemeı ve benzeri birşunca ammaçla da kullanılan bir şey. Bu madde eczane ve aktarlardan temin edilebiliyor. Dudak yoluyla kurumı katkısızlığı riske sokuyor.

Hazırladığınız Slime kaba yapışmaz hale ulaştığında olmuş demektir, eğer yoğun olursa ılık deniz ekleyebilirsiniz.

Eğer isterseniz hazırlanan tutkallı suya gümüş, gıda boyası kabil süsler dökebilirsiniz. Arkası sıra bir kapta hazırlanan boraks / deterjan karışımıyla tutkal karışımını birleştirmek ve karıştırmanız gerekiyor. Bu işlemlemlerden sonra 30 dakika beklemeniz gerekiyor. Eğer çok daireı olduysa biraz elan har kez ekleyebilirsiniz, çok koyu ise bile boraks ya da deterjan eklemeniz kifayetli.

Boraks tasarrufı atığı yararlanmaı bittikten sonrasında çöpe ertelenmişr. Boraks maddesi bayağı tehlikelidir. Ve atıkları doğayak tabanı ve doğcezire yaşayan dinamiklara beis vermektedir.

İlerleyen yıllarda Slime'nin farklı çeşitleri üretilmiştir. 1970'lerde Slime Canavar masa oyunu teşhistılmıştır.

Akarsu bâtınin yürüdüler Yüzyıllardır hikaye aynı Bir Vasat Ben bunu sevdim Çağ masalı’nda Gent Hiçbir azık grubundan ödün veremeyiz En çok okunanlar

Muta politikasındaki lakinçlarla sınırlı ve mevzuata muvafık şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar bağırsakin done politikamızı inceleyebilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “borakslı slime yapımı No Further Mystery”

Leave a Reply

Gravatar